PoznaJemy

Biegniemy, świecimy i jemy :)

W sobotę 21 grudnia po raz pierwszy w Krakowie odbył sie Krakowski Bieg Świetlików. Start i meta pod Hotelem Forum. Trasa jakże urokliwa, krakowskimi bulwarami. Troszkę ślisko, trochę ciemno. Ale od czego mieliśmy czołówki, odblaski, ba! była nawet świecąca kula, ludzie choinki, świecące włosy, spodnie i bluzy. Ludzie postawili na oryginalność. 
medal dla biegaczy
Oczywiście nie mogło na takiej imprezie zabraknąć mnie oraz całej mojej biegającej gromady czyli Turkuci Podjadków. Tym razem mieliśmy nawet swój transparent wykonany przez Zuzię i Kubę. Ruszyliśmy więc na 10 kilometrową trasę z muzyką w uszach, światełkami na ubraniach i dobrą zabawą w sercu. 
zapamiętać!

po biegu zaczynamy świętowanie w Kładce
Potem tradycyjnie wylądowaliśmy w Kładce (ul. Mostowa 12) na małym regeneracyjnym spotkaniu, tym razem także w przedświątecznej atmosferze. A tam czekała na nas niespodzianka. Pani Jola, właścicielka przygotowała dla nas zupy które miały nas postawić na nogi po bieganiu w chłodzie. Pikantny barszczyk z bitą śmietaną. zupa krem z ziemniaków z imbirem i krem dyniowy. Ludzie! Co za smak! To było coś niesamowitego. Do tego mogliśmy zjeść kieszonki z ciasta francuskiego z serkiem pleśniowym. I tradycyjnie napić się ciepłego, aromatycznego grzańca. Kładka zdecydowanie jest naszym ulubionym miejscem do którego przychodzimy nie tylko po bieganiu. Zdecydowanie polecam odwiedzić to miejsce.
najlepszy barszczyk na świecie….mniam

Kawusia dla zmotoryzowanych

zupa ziemniaczana
Poza świętowaniem świetlikowego biegu, była także okazja, by zaśpiewać 100 lat dla Zuzi, która z tej okazji mogła zjeść pysznego czekoladowca z Kładki. 
Wspaniały dzień. Dziękuję! 
W biegu i celebrowaniu czasu po uczestniczyli:
Turkucie Podjadki: Kasia K, Madzia T, Maciej K, Agatka G, Kasia P oraz ja
i nasi wspaniali towarzysze kibice: Buka, Kuba, Zuzia 🙂
dumne Turkucie: Kasia, Agatka, ja, Madzia, Kasia, Maciek

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  figa
  2013-12/CEST0831niedzielaEurope/Warsaw at 10:08

  http://www.youtube.com/watch?v=GkBDRUO8hAo no to polecam Taki strój na bieg w przyszłym roku 😉

 • Reply
  Madzik
  2013-12/CEST1931niedzielaEurope/Warsaw at 10:19

  🙂 były podobne, tylko ludzie troszkę więksi 🙂 w przyszłym roku też będziemy świecić 🙂

 • Leave a Reply